YUNUS BANNER2

ÇOÇUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI SERVİSİ YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETE BAŞLADI!

179

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde yer alan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Servisi, tadilatı başarıyla tamamlanarak yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başladı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Torun, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk ile Hastane personeli katıldı.

 

 

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kenan Kocabay, tadilatı tamamlanan Çocuk Servisi’nde; 6 adet tek yataklı, 4 adet iki yataklı, 12 adet tuvaletli odaların bulunduğunu belirterek, Çocuk Cerrahisi Kliniği’nin de servis içerisinde hizmet edeceğini sözlerine ekledi. Serviste 4 yataklı yoğun bakım ünitesinin de yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Kenan Kocabay, yenilenen servisin çocuk hastalara daha iyi imkanlarla hizmet vereceğinin altını çizdi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir yaptığı konuşmada, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, güzel bir günde bir araya geldiklerini dile getirerek, sağlık hizmetleri noktasında iyiye doğru gittiklerine vurgu yaptı. Bakım ve onarımı sona eren Çocuk Servisi’nin hayırlı olmasını temenni eden Rektör Sözbir, yeni hizmet binasının da onayını aldıklarını ifade etti. Yeni binada; cerrahi birimler, yoğun bakım ve acil tıp gibi hizmet alanlarının olacağını söyleyen Prof. Dr. Nedim Sözbir,  Çocuk Servisi’nin tadilatında emek verenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Her odasında kendine ait banyo ve tuvaletleri bulunan Çocuk Servisi’nde odalar 1 ya da 2 kişilik olacak şekilde dizayn edildi.  Çocuk onkoloji hastaları için 4 yatak kapasiteli günübirlik tedavi ünitesi de hizmete açıldı. Servis koridorlarındaki resimlerin çizimleri, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi akademisyenleri tarafından gerçekleştirildi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında her geçen gün büyümeye devam eden Düzce Üniversitesi Hastanesi; Genel Pediatri, Yenidoğan, Çocuk Romatoloji, Çocuk Endokrinoloji, Çocuk Nöroloji, Çocuk Nefroloji, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji, Çocuk Acil alanlarında hizmet vermeyi sürdürüyor. Yakın zamanda diğer çocuk yan dallarının da Düzce’ye kazandırılması çalışmaları hızla devam ediyor.

 

 

Yenilenen Çocuk Servisi’ni ziyaret eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve beraberindeki heyet günün anısına pasta kesti. Daha sonra tadilatı yapılarak yenilenen ve 9 yatak kapasitesi ile hastalara hizmet sunacak olan Dahiliye Yoğun Bakım Servisi’nin ziyaret edilmesiyle program sona erdi.

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar