AKÇAKOCA; TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMİNE HAZIRLANIYOR!

250

31 Mart Yerel seçimleri yaklaşırken Akçakoca ilçesinde siyaset iyice hareketlenmeye başladı. Mevcut Belediye hizmetlerinden memnun olmayan kesim ilçede değişim isterken siyasi partiler de bu seçimde Belediye Başkanlığını kazanmak için ciddi bir biçimde aday belirleme çalışmalarına başladı.

 

Düzce’nin denize açılan tek penceresi olan turizm şehri Akçakoca, 31 Mart’ta hiç de görmediği siyasi bir yarışa hazırlanıyor. Akçakoca ilçesinde hem AK Parti, hem MHP, hem de CHP kendinden çok emin ve bir o kadar da iddialı bir şekilde seçime hazırlanıyorlar.

 

 

AK Parti 2004 ve 2014 seçimlerinde olduğu gibi  ilçede yeniden Belediye Başkanlığını kazanmak istiyor ve  hata yapmamak için aday belirleme sürecini titizlikle sürdürüyor. Parti’nin ileri gelenleri ve milletvekilleri Akçakoca için ayrı bir çalışma yürütüyor. İl teşkilatı ise Akçakoca için kritik süreçte önemli bir anket çalışmasına hazırlanıyor. Yapılacak ankette adaylık için ön plana çıkan ve kamuoyunda adı geçen isimleri önümüzdeki günlerde halka soracak olan il teşkilatı  Halktan ilçede Ak Parti’nin adayı olarak kimi görmek istediklerini cevaplamaları isteyecek. Yapılacak ankette mevcut belediye hizmetlerinden memnun olunup olunmadığı da halka sorulacak. Kamuoyunda önceki dönem  belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’yi yeniden başkan görmek isteyenlerin sayısı çok fazla. Eski ilçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve Osman Cumhur  ve Dergah Akça isimleri de kamuoyunda konuşulan isimlerin başını çekiyor.

CHP’de ise Fikret Albayrak ismi süreç başlarken gündeme gelmiş ve kamuoyunda çokça konuşulmuştu. İlçede başarılı bir teşkilat başkanlığı süreci geçiren Tuğrul Abanoz da ile teşkilatının desteği ile ismi gündeme gelen bir diğer aday adayı olarak gösteriliyor. Ancak CHP bu kritik virajda çok dikkatli davranacak ve Milletvekili Talih Özcan’ın da yapacağı çalışmalar sonucunda bir aday üzerinde karar kılarak ilçede kritik seçime hazırlanacak.

 

 

Belediye Başkanlığını elinde barındıran MHP İse; yerel seçimlerde başkanlığı kimseye kaptırmak istemiyor. MHP’nin önceliği mevcut başkanla devam etmek, ancak yapılacak çalışmalarda Okan Yanmaz ismi çok fazla karşılık görmez ise alternatif isimler üzerinde de çalışma yapan MHP teşkilatlarının seçimi en çok kazanmak istedikleri ilçelerin başında Akçakoca geliyor. MHP  B planı olarak gördüğü Yanmaz’a alternatif isimler üzerinde çalışmasını sürdürürken Başkan Yanmaz ise yaklaşan seçimler öncesi halka inerek yeniden seçim kazanmak adına çalışmalarına hız verdi.

 

 

MHP’nin yerel seçimlerdeki en büyük kozu Cumhur İttifakı. Genel merkez nezdinde Ak Parti ve MHP bazı ilçelerde ittifak kararı alırsa bu karar seçim sonuçlarını doğrudan etkileyebilir ve MHP elinde tuttuğu belediyeleri rahatça kazanabilir. Ancak İttifak yapılmadığı takdirde ise Akçakoca’da seçimin kıran kırana geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.  

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir