YUNUS BANNER2

AK PARTİ’NİN AKÇAKOCA KARARI MERAK EDİLİYOR!

293

Ak Parti Düzce İl Teşkilatı 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, ilçe ve beldelerde teşkilat üyeleri ile bizzat yaptırdığı anket çalışmasının ardından şimdi de kimi aday görmek istiyorsunuz diye öne çıkan isimleri teşkilat üyelerine soracak. 26 Kasım Pazar günü yapılacak parti temayülünün ardından aday belirleme süreci daha da hız kazanacak ve Ak Parti seçimi kazanabileceğine inandığı isimleri belirleyip halkın karşısına çıkıp seçim çalışması yürütecek.
Ak Parti’nin sadece Düzce İl Belediye Başkanlığı’nda Cumhur İttifakı olarak Mhp ile ortak hareket etmesi beklenirken diğer ilçe ve beldelerde ise Mhp ile seçim yarışına girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti’nin aday belirleme sürecinde en merak edilen ilçesi ise Akçakoca olacak. Anketlerde birinci çıkmasına karşın aday adaylığı müracaatında bulunmayan Ak Parti’nin eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici hakkında Parti Genel Merkezinin nasıl bir karar vereceği de merak ediliyor. Yine adı Ak Parti saflarında da geçen Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın da aday adaylığı müracaatının olmaması sürecin nasıl gelişeceği konusunda ilçe kamuoyunda da merakla beklenir oldu. Partide daha önce ilçe başkanlığı yapan ve aday olması beklenen Dergah Akça’nın da aday adaylığı müracaatını yapmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Seçim öncesi aday belirleme noktasında sözü geçen isimlerin başında gelen Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Akçakoca için ne düşündükleri de merak ediliyor. Aday adayı müracaatlarının yanı sıra Anketlerde adı geçen ancak aday adayı olmayan isimler arasında tercih yapması gerecek olan Ak Parti’nin halkın karşısına seçim kazanmak için hangi ismi tercih edeceği merakla bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar