DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 18. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ GURURLA KUTLADI!

213

Katma değerli bilimsel çalışmalarıyla bölgenin bilim, kültür ve sanat üssü haline Düzce Üniversitesi, düzenlediği görkemli programla 18. kuruluş yıl dönümünü gururla kutladı.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 18. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’ne; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, protokol üyeleri, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

“Kuruluşundan Bugüne Başarı Hikayesi Yazmaya Devam Ediyor”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan bugüne başarı hikayesi yazmaya devam ettiğini belirterek sözlerine başladı. Türkiye Yüzyılı vizyonu sorumluluğuyla Düzce Üniversitesi’nin, gerek sosyal bilimler ve gerekse fen bilimleri alanında öncü projeler yürüttüğünü ifade eden Rektör Sözbir,  Düzce Üniversitesi’nin kuruluşundan bugünlere gelmesinde emekleri olan tüm mensuplara teşekkür etti.

 

 

“Yeni Nesil Üniversite Olarak Sistemli, Planlı ve Kararlı Şekilde Çalışmalara Devam Edeceğiz”

Yeni nesil üniversite olarak sistemli, planlı ve kararlı bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Prof. Dr. Nedim Sözbir, mensupların ve paydaşların katkılarıyla hizmette ve kalitede başarı çıtasını yükselteceklerini vurguladı.

“Düzce Üniversitesi Ulusal ve Uluslararası Sıralamalarda Her Geçen Gün Yükselişini Sürdürüyor”

Konuşmasının son bölümünde Düzce Üniversitesi’nin; tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımları, bilimsel yayınları, projeleri ve başarıları gibi birçok başlık altında detaylı bilgiler paylaşan ve değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası sıralamalarda her geçen gün yükselişini sürdürdüğüne dikkat çekti. Düzce Üniversitesi’nin; enerji alanında Türkiye’deki üniversiteler arasında birinci, “Ormancılık ile Endüstri ve İmalat Mühendisliği” alanlarında da ikinci sırada yer alarak gurur verici sonuçlar elde ettiğini belirten Prof. Dr. Nedim Sözbir, mensubu olmaktan gurur duyduğu Düzce Üniversitesi’nin 18. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını temenni etti.

“Kendi Grubunda En Rekabetçi, En Dinamik ve En Başarılı Üniversite”

 

 

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Selçuk Aslan, tarihi mazisi 1976 yılına dayanan Düzce Üniversitesi’nin; 30 bin öğrencisi, 3 bine yakın akademik ve idari personeli, 13 fakültesiyle devasa bir kuruma dönüştüğüne işaret etti. Düzce Üniversitesi’nin kendi grubunda en rekabetçi, en dinamik ve en başarılı üniversite olmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Selçuk Aslan, çalışmalarıyla ülkemizin gelişmesine katkı sunan Düzce Üniversitesi’nin ulu bir çınara dönüşeceğini sözlerine ekledi. Dünya ile rekabet edebilmek için ilmi ve akademik bilgiyi geliştirmenin önemi üzerinde duran Düzce Valisi Selçuk Aslan, Türkiye Yüzyılı vizyonunun tamamlayıcısının üniversiteler olduğunu söyleyerek Düzce Üniversitesi’nin 18. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

 

 

Açılış ve protokol konuşmalarının sonrasında Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin icra ettiği Türk Müziği Dinletisi gerçekleştirildi. Birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği müzik dinletisi, katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi.

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
İmage To Text Windows 11 Key