YUNUS BANNER2

ŞAMANDAR; BELEDİYE MECLİSİNDE AK PARTİ’YE VERDİ VERİŞTİRDİ!

89

Düzce Belediyesi’nin Haziran ayı meclis oturumunda, Yeniden Refah Partisi meclis üyesi Süheyla Şamandar’ın Düzce Belediyesine yönelik yaptığı eleştirileri gündem oldu. Şamandar konuşmasında Ak Parti iktidarına yüklenerek verdiğiniz sözlerin kaçta kaçını tuttunuz? diyerek tepkisini dile getirdi. 

Şamandar ”Mesela ben size şunu sormak istiyorum: Pazar yeri tamamlandı işte, bize gösterilen projenin tamamı bitmedi. Güneş enerjisi vs. kışın oradaki esnaftan sürekli şikayetler alındı. Ki ben hiç gitmiyorum oraya, gittiğim anda alışveriş yapacak güç bulamıyorum çünkü çok soğuk oluyor,” dedi.

Şamandar, altyapı sorunlarına da değinerek, “Kuzey çevre yolu tamamlanmadı, su altyapısı sıkıntılı. Geçen hafta da size sordum: 1.5 yıl sonra hala bu altyapıyı, üst yapıyı, otopark sorununu konuşacak mıyız? Çünkü bunları artık konuşmuyor olmamız lazım.  20 yıldır iktidardasınız. 20 yıldır iktidardasınız ve bir şehrin bütün altyapısı şimdiye kadar bitmiş olması gerekiyor, öyle değil mi? Ama bunlar bitmedi. Biz hala makyaj görüntüyü konuşuyoruz. Evet, bunlar çok güzel şeyler, şehre vizyon katacak şeyler ama insanların ihtiyaçlarını karşılamıyor. İnsanlar mutlu değil ki şu anda, öyle değil mi? Yani seçim sürecinde hiç kimseden ‘Biz AK Parti belediyesinden memnunuz’ cümlesini duymadık, ben şahsen duymadım,” ifadelerini kullandı.

Şamandar’ın bu sözleri, AK Partili meclis üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı. Şamandar, eleştirilerine devam ederek, “Projeleriniz çok güzel fakat zamanlamanız doğru değil. Lütfen 20 yıldır bu Düzce Belediyesi’nin belediye ile alakalı hizmetlerini bir tamamlayın. Yağmur yağıyor sel oluyor, efendim sularımız kesiliyor, çamur akıyor. Bunlar yıllardır aynı şeyler. Demek ki bunlara artık kalıcı çözümler bulunması gerekiyor ve bunu belediyenin yapması gerekiyor,” dedi.

Gerilimin arttığı toplantıya meclis başkanı Ali Dilber müdahale ederek, “Gündemin dördüncü maddesi imar planı değişikliği. Gündemimiz bu, burada bunu konuşacağız lütfen,” diyerek tartışmayı sonlandırdı.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar