ALBAYRAK; İSRAF VE HIRSIZLIK BİTİNCE BORÇLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI!

85

Partisinin bayramlaşma programında konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, Çöplerini dahi düzgün toplayamayan bir belediyede büyük büyük projeleri konuşmanın anlamı yok diyerek, günde 16-17 saat çalışarak belediyede sistemi yeniden kurmaya çalıştıklarını söyledi. Albayrak, İsraf  ve hırsızlığın bittiğini belirterek  Akçakoca Belediyesi ilk kez bayram öncesi alacağı için belediyeyi aramayan esnaflara ödeme yapmaya başladı. Bu 5 yıl sonra belediyemizde bir ilk oldu” dedi.  

 

CHP Akçakoca İlçe Başkanlığının Bayramlaşma programında konuşan Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, eski Belediye Başkanı Okan Yanmaz ve ekibini Belediyeyi kötü yönetmekle suçladı ve Belediye’nin perişan durumda olduğunu vurguladı. Albayrak Konuşmasında Belediye’nin içinde bulunduğu durumu şu şekilde anlattı. 

 

”Göreve başladığımız günden bu yana günde 16-17 saat çalışarak anormal olan belediyeyi normalleştirmeye çalışıyoruz. Akçakoca Belediyesi’nde sistem çökmüş durumda. Çöplerini dahi düzgün toplayamayan bir belediyede büyük büyük projeleri konuşmanın anlamı yok. Başkan olarak ben ve ekibimiz günde 16-17 saat çalışarak belediyede sistemi düzeltmeye çalışıyoruz. Doğru diyebileceğimiz yürüyen tek bir işleri olmuş o da içme suyunda olmuş. 

Temizlik ve Zabıta Müdürlüğümüz düzgün çalışmıyor. Ulaştırma Müdürlüğümüzde otobüs diye bir şey yok. Ulaştırma hizmetlerinde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Belediyemizin elinde ne ekipman kalmış, ne de araç kalmış. Araçların bakımları dahi yapılmamış. 2 tane aracımız 4 yıl önce Ankara’ya tamire gitmiş parası ödenmediği için geri alınmamış. Süpürge aracımız İstanbul’da aylardır bekliyor. Bir aracımız Bolu’ya gönderilmiş 2 yıl olmuş. Böyle bir yönetim şekli olur mu. Kamunun malları bu şekilde sahipsiz bırakılır mı, birini görevlendirdim. Araçların tek tek nerde olduklarını tespit ettik. paralarını ödeyip araçlarımızı geri almaya başladık. 

Hedefimiz bir yıl içinde belediyemizin tüm birimlerini normalleştirip önümüzdeki yıldan itibaren projelerimizi de hayata geçirmeye başlayacağız. En Önemli sorun personel sorunumuz var. Geldiğimizde 450 personelimiz vardı. Biz görevi devrettiğimizde 200 personel vardı. Personel çıkarmamız gerekiyor, herkes beni arıyor aman onu çıkarma o bize oy verdi, e nasıl olacak o zaman siz verin maaşını .. Belediye personel sayısını 300 kişiye düşürmemiz gerekiyor. Yoksa bizim hizmetleri düzgün bir şekilde yürütme şansımız yok. Liyakatli insanlarla yola devam edeceğiz. Kentimizi CHP Belediyeciliğine  yakışır hale getireceğiz. 

İsraf bitti, hırsızlık bitti,  Akçakoca Belediyesi ilk kez bayram öncesi alacağı için belediyeyi aramayan esnaflara ödeme yapmaya başladı. Bu 5 yıl sonra belediyemizde bir ilk oldu. ” diye konuştu. 

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir