YENİ BAŞKAN CİHAT TUTKUN OLDU!

51

Düzce gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu dün yapıldı. Düzce Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Burak Çoşkun, Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetimi ile cemiyet üyesi gazeteciler katıldı. Olağan genel kurul  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede tek liste oylamaya sunuldu. Cihat Tutkun’un başkan adayı gösterildiği liste üyelerin oy çoğunluğu ile kabul edildi. Yeni Başkan Cihat Tutkun ise geçirdiği rahatsızlık nedeni ile kongreye katılamadı.

 

ANADOLU BASINI ZOR DURUMDA!

Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık ve yönetim kurulu üyesi Sezai Matur ile birlikte Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin genel kuruluna katılan Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Anadolu basını çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Gazeteler, televizyonlar, radyolar ve internet gazeteleri çok güç durumda. Yeni internet yasasının sorunları çözeceğini düşünmüştük ancak daha büyük sorunlara yol açtı. Gazetelerin yanı sıra gazete çalışanları çok daha fazla zor durumda. İddia ediyorum ki, gazete çalışanlarının yüzde 50’ye yakını asgari ücretin altında maaş alıyor. Yüzde 15 komisyon alan Basın İlan Kurumu bu konuda bir çaba göstermiyor, gazete çalışanları için ayrı bir çalışma yapılmalıdır” dedi. TGF olarak mücadeleyi sürdüreceklerini kaydeden Genel Başkan Yılmaz Karaca, Anadolu basınının sorunlarını aktarabilmek için Cumhurbaşkanından randevu talep ettiklerini söyledi.

 

 

Kongre sonunda Türkiye Gazeteciler Fedarasyonu Başkanı Yılmaz Karaca görevi yeni yönetime devreden eski başkan İslam Keleş’e yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür plaketi taktim etti.

 

 

Yapılan Kongre’nin ardından yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1-     CİHAT TUTKUN

2-     ATİLLA KESKİN

3-     HAKAN ÇAKIR

4-     SEFER DEMİR

5-     TOLGA HÜNKAR

6-     TEZCAN SOLMAZ

7-     CAHİT ÜSTÜNEL

8-     ÖMER FARUK KUBİLAY

9-     ENES BEKTAŞ

YÖNETİM KURULU YEDEK

1-     EMRAH TUZCU

2-     GÖKHAN ALKAN

3-     HÜSEYİN DENİZGEZ

4-     ELİF VAROL

5-     ENES GÜNEŞ

6-     GÜRKAN İPEK

7-     ÖZGÜR ALPMEN

8-     AYTEKİN SEÇKİN

9-     ÖMER FARUK CEBECİ

DENETİM (ASİL)

1-     FAHRİ ALTUNKAYIK

2-     HARUN ŞERBETÇİ

3-     TENZİLE KOÇ

DENETİMYEDEK

1-     ÖZER ÇELİK

2-     ÜMİT ÇETİN

3-     NEVZAT KELEŞ

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir