CHP’Lİ KADINLAR AFET BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİLER !

169

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve çevre illerin CHP’li kadın kolları üyeleri, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde yaşanan sel felaketi nedeniyle Düzce’ye çıkarma yaptı. Parti il binasında basının karşısına geçen gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, konuşmasında “Kaza Dağları’nda altın arama çalışmalarının yapılması, Salda Gölü’nde millet bahçesi yapılması, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki ağaçların kesilmesi ve son olarak Düzce’de yaşanan sel olayı. Bunlar çevre katliamı!” diyerek iktidara yüklendi.

Basın toplantısının ardından CHP’li heyet Esmahanım ve Uğurlu köylerinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti.

Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan afetleri dolayısıyla Düzce’ye ziyaretler devam ediyor. Bu kez CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse incelemelerde bulunmak için şehre geldi. İlk olarak partililerle bir araya gelen Köse, yaptığı istişarelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

CHP İl binasındaki basın toplantısına Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce, Bolu, Bursa, Sakarya, Kocaeli illerinin kadın kolları üyeleri katılım sağladı.

Yaşanan sel afetinin üzüntü verici olduğunu belirten Fatma Köse konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Düzce’de yaşanan mağduriyeti üzülerek izliyoruz. Türkiye artık bu tür afet, yağışlar ve çevre katliamları ile anılır oldu. Bu üzüntü verici bir durumdur. Henüz olay yerinde incelemelerde bulunmadık ama edindiğimiz bilgilere göre dere yataklarına beton dökülmesi sonucu dere yataklarının daraltılması sonucu bu afetin yaşanmış olduğu bilgisine ulaştık.”

“Mevcut iktidar çevre felaketlerine göz yumuyor”

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapılan çevre katliamlarının bu tür afetlere yol açtığını ifade eden Köse, konuşmasına şöyle devam etti:

“Mevcut iktidar böyle durumların önünü açmakla meşgul. Kaza Dağları’nda altın arama çalışmalarının yapılması, Salda Gölü’nde millet bahçesi yapılması, Atatürk Orman Çiftliği’ndeki ağaçların kesilmesi ve son olarak Düzce’de yaşanan sel olayı… Bunlar çevre katliamı yaşadığımız ülkemizdeki sorunlardan bazıları. Buradan yola çıkarsak mevcut iktidar çevre felaketlerine göz yumuyor.”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse, basın toplantısının ardından çevre illerden gelen kadın kolları üyeleri ile Esmahanım ve Uğurlu köylerine ziyarette bulundu.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar