AKÇAKOCA LİMANINDA ENDİŞELİ BEKLEYİŞ!

63

Şiddetli bir fırtınanın etkisi altında kalacak olan Akçakoca Balıkçı Barınağından tekneler daha güvenli limanlara kaçtı.

Yapıldığı günden günümüze konumu ve yapılışındaki proje yanlışlığından kaynaklı her hava estiğinde balıkçıların kaygı içinde olduğu Akçakoca Balıkçıları bu kez beklenen büyük fırtına öncesi diken üstünde.

Olanakları olanlar daha güvenli limanlara sığınmak için barınağı terkederken bu olanağa sahip olamayanlar alabildikleri güvenlik önlemlerini alma telaşındalar.

Beklenen büyük fırtına öncesinde başta sahil güvenlik, Pusula Katamaran, büyük balıkçı ve gezi teknelerinin terkettiği , başka limanlara gitme imkanı olmayan küçük boyutlu balıkçı teknelerinin kaldığı korkulu ve endişeli bekleyişin sürdüğü Akçakoca Balıkçı Barınağında kimsenin zarar görmemesi için çareler arayan Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Mustafa Karakaş ilgililerin ilettikleri şikayetlere kulak tıkadıklarını belirterek “Arkadaşlar çok sert bir fırtına geliyor hepimiz hazırlıklıyız ama ne acıdır ki teknelerimizin bir kısmı sığınmak için başka limanlara gitmek zorunda kaldılar .Allah hayırlısını nasip etsin ! Siyasiler Düzce ilinde bir tane liman var ve sığınmak için başka limanlara gidiyoruz. Nasıl iyimi böyle” ifadesine yer verdiği bir paylaşımda bulundu.

Hiçbir yetkilinin ilettikleri sorunları dikkate almadıklarına dikkat çeken Karakaş “ Balıkçı esnafı yalnız bırakılmıştır. Yıllardır rehabilite edeceklerini söylediler vazgeçildi yenisini yapacağız dediler. Bugün geldiğimiz nokta bu. Haliniz nedir diyen bir Allah’ın kulu yok. Kaçan kaçtı, kalanın Allah yardımcısı olsun “dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar