COŞKUN; GÖLYAKA İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ!

67

Gölyaka Belediye Başkanı Muzaffer Coşkun, Düzce Havadis Gazetesi mikrofonuna özel açıklamalarda bulundu. Seçim zamanı borç listesini ve alacak listesini asma sözü verdiğini hatırlatan Coşkun, “Ama sonuçta biz ittifak ortağıyız. O yüzden borç alacak listesini asmayacağım,” dedi. Ancak borcun miktarını açıklamaktan çekinmeyen Coşkun, “Yaklaşık 75 milyon TL borç ile Belediyemizi devraldık. Ödenmeyecek borç değil, ödenir. Çoğu kamuya olan borç. Yaklaşık 20 milyon TL’ye yakın piyasaya borç vardı, bunu 15 milyon TL’ye düşürdük,” diye de ekledi.

Belediyecilikten geldiğini hatırlatan  ve İlçe adına elinden geleni yapacağını belirten Coşkun, “Söz verdiklerimizi Allah izin verirse yapacağız. Öncelikle belediyenin ana görevlerine odaklanıyoruz. Şu anda temizlik, yolları açma ve kaldırım çalışmalarıyla uğraşıyoruz. Tüm belediyelerde olduğu gibi bizde de su sıkıntısı başladı ve ilave kaynaklar bulmaya çalışıyoruz. Bu bir maliyet ama olsun, elimizden geleni yapacağız. Vatandaşımızı susuz bırakmayacağız, pis yerlerde gezdirmeyeceğiz,” ifadelerini kullandı.

Coşkun, parkların durumuyla ilgili de bilgi vererek, “Göreve geldiğimizde parkta lavabolar yıkılmıştı ve insanların oturacak yer bulamadığı bir durumdaydık. Parkı düzenledik, ilave 50-60 masa ve sandalye yaptırdık. İnsanlar birbirleriyle kavga ediyordu. Yeni lavabolar yaptık. Atıl durumda olan üç senelik yol süpürme aracımızı tamir ettirdik ve bir haftadır hizmet veriyor,” dedi.

İçmeler’de Su Sorunu Hakkında Açıklama

Başkan Coşkun, İçmeler’de yaşanan su sorunuyla ilgili de açıklamalarda bulundu: “Aslında İçmeler’de su sıkıntısı yoktu. Su tamirinden kaynaklanan boruların hava yapmasıyla ilgili bir sıkıntı oldu. İçmeler mahalle muhtarı veya oradan bir vatandaşla konuşulsa bu durum anlaşılırdı. Çünkü o zaman çok telefon geldi. ‘İsterseniz bunun altına yorum yapalım’ diye söylediler bana , yazmayın dedim. En son ben yorum yaptım, ‘Kimle istişare ettiniz, kimden bu bilgiyi aldınız?’ dedim. Belediyeden aldıklarını iddia ettiler ama öyle bir sıkıntı yok. Bu bölgenin tamamı ile alakalı bir su sıkıntısı olacak çünkü yeterli yağmuru almadık.”

Gölyakalı vatandaşlardan da ricada bulunan Coşkun, “Belediye içme suyu ile bağ bahçe sulamasınlar. Aslında kendilerine zarar veriyorlar çünkü sularımızda klor var ve bu klor bitkinin yetişmesini engelliyor. Klorlu suyla bir yeri sulasınlar, bir de klorsuz artezyen suyu ile sulasınlar, aradaki farkı görecekler. Tekrar rica ediyorum, belediyenin içme suyu ile kesinlikle bağ bahçe sulamasınlar,” dedi.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir