JANDARMA ATASININ GENÇLERİNİ UNUTMADI!

0
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında; Düzce İl Jandarma, İl Merkez Jandarma Komutanlığına bağlı, Jandarma Trafik, Motorsikletli ve Aşayiş Timleri,
Düzce Şehitliğinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasını müteakip, Düzce Fehmi Öney Çocuk Evleri Sitesi ve Merkez Çocuk Evleri Sitesinde kalan gençleri ziyaret ettiler.
Bugün Milli Mücadelenin ilk adımı olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışının 101. yıldönümü ve
Düşman işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gündür. Jandarmalar, varlığımızın temeli olan, Türk İstiklâl ve Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olduklarını; Geleceğimizin teminatının ise gençlerimizin olduklarını bildirerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladılar.
Ziyaret esnasında sosyal mesafe , sağlık kurallarına dikkat edilirken, gençlere, Türk Bayrağı ve hediyeler verildi.
Ekipler sokağa çıkma yasağı ve korona virüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkamayan gençler için seyir halinde gezerek, 19 Mayıs konulu marş ve müzik yayını yaptılar. Saat 19.19 da İstiklal Marşı’nın okuma etkinliğine katılarak unutulmaz bir bayram yaşattılar.
Gençlerden ve ailelerinden büyük ilgi gören ziyaretler, müzik ve alkışlar eşliğinde sona erdi.

Bunları da beğenebilirsin

Yorumlar