AK PARTİ MERKEZ İLÇEDE ŞENGÜLOĞLU İLE DEVAM KARARI ALDI!

62

Ak Parti Düzce Merkez ilçe kongresi Düzce 18  Temmuz spor salonunda  yapıldı. Tek liste ile gidilen  kongreye AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Erkan Kandemir, Düzce AK Parti Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır, Düzce AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Belediye ve İGM meclis üyeleri ile, AK Parti İlçe Başkanları ve Delegeler katıldı.

AK Parti’nin Düzce’deki tüm kademelerinin hazır bulunduğu genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Başkanlık divanının seçimi sonrası kürsü konuşmalarına geçildi.

Kongrede kürsüye ilk çıkın AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu oldu. Şengüloğlu konuşmasında, “Çok şükür ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya liderinin çizmiş olduğu kutlu davaya hizmet etme şerefine nail olduk. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere güvendikleri, inandıkları ve en zor zamanda dahi yanımızda yer aldıkları için milletimizin her bir ferdine, çok kıymetli AK Parti ailesine yürekten teşekkür ediyorum. 7’inci Olağan Kongremizin Düzce’mize, milletimiz, tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Kongrede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını belirterek, geçmişte dünya düzeni kuranların Türkiye’yi dışladığını ancak günümüzde yeni kurulmaya çalışılan düzende Türkiye’nin de yer aldığını dile getirdi. Kandemir, “1 asır önce yeni bir dünya kurulurken Türkiye’yi dışarıda bırakanlar, yine yeni bir dünya inşa edip ülkemizi oyunun içine sokmak istemiyorlar. Fakat yeni bir Türkiye var. Hangi meselesi olursa olsun bu dünya üzerinde insanlığın, Türkiye’nin bir sözü var, bir iddiası var. Bu söz hakkın ve hukukun yanında duranların sözü. Bir hafta önce Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bütün dünyaya yeniden haykırarak ‘Sizin bize dayattığınız sistem dünyaya barış, adalet getirmiyor. Gelin hep birlikte hakkın yanında, hukukun yanında duralım. Gelin hep beraber yeni bir dünya inşa edelim. Biz ülke olarak sadece söylemlerde değil attığımız her adımda bunu gösteriyor ve biz varız diyoruz’ dedi” diye konuştu.

“Türkiye’de birkaç çeşit siyaset var”

Kandemir, Türkiye’de birkaç çeşit siyasetin olduğunu dile getirerek, ülkenin uyku taklidi yapanlarla sıkıntısı olduğunu ifade etti. Muhalefet partilerini de eleştiren Kandemir, “Türkiye’de birkaç çeşit siyasetçi var. Bir grup var ki bunlar ömürlerini uykuda geçirenler. Bir grup var ki bunlar duygusuz yaşayanlar. Rahatlarını bozmamak için milletin gözüne bakmayanlar. Hele bir grup var ki asıl sıkıntımız da orada. Uyku taklidi yapanlar. Bizim karşımızda bir muhalefet var ki, bunlar milletin sevincine ortak olamıyorlar. Bunlar, bu millet ne zaman heyecanlansa, ne zaman mutlu olsa işte Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu gibi, ne zaman coşsa yurdumuz, uyku taklidi yaparlar. Ne zaman hüzünlense, yüreğimiz daralsa bunlar ortalardan yok olurlar. İşte 15 Temmuz’da yaşadık. Tankların arasından sıyrıldı gitti muhalefet lideri. Bizim genel başkanımız ölümüne diye meydanlara koşarken, bunlar tankların arasından sıyrılıp gittiler. 2023 seçimleri kolay olmayacak. Biz bir önceki yerel seçimlerde gördük bunu. Yıllardır siyaseten birbirini yiyenler, hasım olanlar bir anda yan yana geliverdiler hısım oldular. Sadece içeriden değil, dışarıdan da kurgular yapanlar var. Ama biz birliğimizi beraberliğimizi muhafaza eder, aramıza kötüleri sokmazsak” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste şeklinde yapılan seçimde Mevcut başkan Hasan Şengüloğlu güven tazeledi.

İŞTE ŞENGÜLOĞLU’NUN YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

ASİL LİSTE

Ahmet Emre Lurçi, Ayhan Esenoğlu, Ayşe çakır Yazgel, Ahmet Özdemir, Aydın Kurt, Ahmet Demircan, Berrusu Terzi Uğurlu, Beyzanur Köklü, Dilale Seyyar, Ercan Gençcan, Emine Kurtuluş. Fatih Turan, İbrahim Şişman, İbrahim Engin Eğilmez, Mehmet Gül, Mustafa Varol, Murat kani Keskin, Mustafa Mücahit Yüksel, Ömer Zengin, Ömer Arslan, Özcan Özbay, Selim Özdemir, Selahattin Güneş, Sefa Uçar, Serkan Durnaoğlu, Uğur Gürel, Ufuk Mutlu, Yasemin Şahin

YEDEK ÜYELER

Fatih Şahin, Mehmet Akar, Aytekin Acar, Kenan Tezcan, Ersin Sakal, Durdu Yılmaz, Veda Aydoğdu, Kenan veli, Recep Aycı, Erkan Kocaoğlu,  Salih Mısır, Özgür Sevinç, Fevziye Yılmaz, Oğun Akyıldız, Halide Yılmaz, Osman Tüfekçi

Bunları da beğenebilirsin

Yorumlar