AKÇAKOCA MÜJDE BEKLERKEN HÜSRANA UĞRADI!

106

Akçakoca’nın uzun zamandır müjdesini beklediği ve Bakanlığı döneminde Faruk Özlü’nün açılması yönünde söz verdiği Akçakoca Fen Lisesi için beklentiler boşa çıkarken Zonguldak’ın Alaplı ilçesine Fen Lisesi yapılacağının açıklanması Akçakocalıları üzdü.

Hatırlanacağı gibi Faruk Özlü, Bilim Sanayi ve Teknolji Bakanı olduğu dönemde bugünkü Barbaros Anadolu Lisesi’nin arkasında bulunan geniş arazi üzerinde inceleme yapmış ve o alana içinde Sosyal Bilimler Lisesi ile Fen Lisesi’nin de yer alacağı bir kampüs kurulacağı sözünü vermişti. Zamanla verilen vaatler buharlaşırken, Fen Lisesi için beklentilerin boşa çıktığı da görülmüş oldu.

Akçakoca’ya yapılması planlanan Denizcilik Lisesi ve Ardından Fedai Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde açılması düşünülen Denizcilik Bölümü de geçen zaman içinde gündemden düştü.

Gelişmeler karşısında ilçe halkı bir kaz daha hüsrana uğrarken Düzceli bir bakanın olduğu koşullarda defalarca sözü verilen ancak sözlerin tutulmadığı Akçakoca Fen Lisesi’nin komşu ilçe Alaplı’ya yapılacağının duyulması ilçe halkını derinden yaraladı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Yorumlar