EVLİLİK OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLADI!

291

Düzce Belediyesi ve Kent Konseyi işbirliği ile düzenlenen “Evlilik Okulu” eğitim programı Mayıs ayı eğitimi geniş katılımla belediye meclis salonunda yapıldı.

Düzce Belediyesi BELMEK bünyesinde devam eden ve Uzman Psikolog Ersan Şimşek’in bilgiler aktardığı “Evlilik Okulu” eğitimleri artık genç, yaşlı, evli ya da bekar fark etmeden tüm katılımcılara kapılarını açıyor. Ücretsiz olarak her ayın Çarşamba günü için planlanan eğitimlerin Mayıs oturumu geniş katılımla belediye meclis salonunda düzenlendi. Seminer şeklinde düzenlenen eğitimler hazırlanan plan dahilinde her ayın son çarşambası saat 19:00’da verilmeye devam edecek.

 

Son oturumda katılımcılara sağlıklı ilişki kurma ve mutlu evlilik konuları hakkında tavsiyelerde bulunan Uzm. Psk. Ersan Şimşek yaptığı açıklamada “Evlilik Okulu ile ilişkinin/evliliğin temeli, sevgi ile kişinin partneriyle psikolojik iletişiminde yol haritası görevi üstlenmektedir. Süreç içerisinde bireyin önce kendini sonra partnerini tanıması, periyodik biçimde bu bilgileri güncellemesi sağlanmaktadır. Süreç içerisinde; çevreyi insanları tanımak ve taramak, zihin alışkanlığını değiştirmek, takdir, beğeni, şefkat ve saygı kültürünü oluşturmak başlıca amaçlardandır. Bu eğitimler; duygusal bağlantı için girişimlerle uzaklaşmak yerine birbirine yönelmek veya duygular için iletişim mekanizması oluşturmak ve nihai temel süreçte birey ile partnerinin nasıl bağlantı kurmak istediğini ve duygusal ihtiyaçlarını nasıl ifade ettiğini ve bu girişimlerin kendisini yönlendirdiğine dair farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır” dedi.

Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 0380 514 25 44 ile 0380 523 88 33 numaralı hatlardan arayarak veya 0537 527 09 57 WhatsApp hattından yetkililere ulaşabilir.

Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar
İmage To Text Windows 11 Key