TALİHSİZ KADIN BAYRAM GÜNÜ GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ!

646
Düzce’de boşanma aşamasında olduğu eşini tüfekle vurarak öldüren, oğlunu ise yaralayan Durdu Alkan, “Bu konuda hiç pişmanlığım yok. Bugün olmasa yarın olacaktı” dedi. Alkan tutuklandı, talihsiz eşi bayram günü gözyaşları içinde toprağa verildi.
Olay, dün öğleden sonra, Yığılca ilçesi Hacıyeri köyünde meydana geldi. Bolu’da yaşayan Durdu Alkan (55) bayramlaşmak için boşanma aşamasında olduğu eşi Ayşe Alkan (50)ve oğlu Müslüm Alkan’ın kaldığı eve geldi. Çift arasındaki tartışmaya oğlu Müslüm Alkan da dahil oldu.
 
ANNESİNİ KURTARMAK İSTEDİ
Durdu Alkan aracında bulunan av tüfeğini alarak tekrar eve girdi. Babasının annesini vuracağını gören Müslüm Alkan müdahale etmek istedi. Durdu Alkan oğlunu sol bacağından yaraladı, daha sonra ateş ederek eşini öldürdü. Yaralanan Müslüm Alkan hastaneye kaldırılırken, ormana kaçan Durdu Alkan ise jandarma ekiplerince yakalandı.
 
“HİÇ PİŞMANLIĞIM YOK”
Gözaltına alınan Durdu Alkan ifadesinde, “Karımla defalarca barışmak istedim. Ama kendisi buna yanaşmadı. Bana uzaklaştırma kararı aldı. Bayramlaşmak için eve geldiğimde kimse yoktu. Beni kovmaya çalıştılar. Oğlum başıma nacakla vurdu ve yaralandım. Bu kez ben av tüfeğini alarak ateş etmeye başladım. Bu konuda hiç pişmanlığım yok. Bugün olmasa yarın olacaktı” dedi.
 
YARALANAN OĞLU, HASTANEDEN ÇIKIP CENAZEYE GELDİ
Ayşe Alkan ise Hacıyeri köyünde öğle namazı sonrası köy mezarlığında toprağa verildi. Ayşe Alkan’ın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Olayda yaralanan ve hastaneden çıkıp cenazeye gelen oğlu Müslüm Alkan, dakikalarca annesinin tabutuna sarıldı.
 
Bunları da beğenebilirsin
Yorumlar